Araç Kiralama, Kiralık Araç İzmir, İzmir Havaalanı Oto Kiralama, İzmir Havalimanı Oto Kiralama, İzmir Havaalanı Araç Kiralama, İzmir Havalimanı Araç Kiralama, İzmir Araç Kiralama, Havalimanı Araç Kiralama, Havaalanı Araç Kiralama

TELEFON:0232 251 98 81 | 0532 168 72 01

232 251 98 81 | 532 168 72 01

Araç Kiralama Şartları

— Araba Kiralama Şartları


— Ehliyet ve Yaş

- Kiracının kira sözleşmesi sırasında 22 yaşını oldurmus olması ve en az 2 yıllık yerli veya uluslararası ehliyete sahip olması gerekmektedir. Ayrıca araç tesliminde nüfus cüzdanı, yurtdışında ikamet edenler için ise pasaport istenecektir.


— Kiralama Süresi

- Kiralama süresi en az 2 gündür(48 saat). Uzun süreli kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır.


— Trafik Cezaları

- Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçlar hangi nedenle olursa olsun resmi ve yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman sözleşme süresi içinde kabul edilir.


— Ödeme

- Kira bedeli araç çıksında nakit veya kredi kartı ile alınır. Ayrıca kredi kartından depozit slibi alınacaktır. Araç dönüşünde kontroller yapıldıktan sonra kredi kartı slibi iptal edilerek müşteriye iade edilir. Kredi kartı olması kiralama prosedürlerinin daha kolay halledilmesinde önemli faktördür. Nakit ödemelerde çeşitli referanslar istenilebildiği gibi (Çalıştığınız yerden maaş bordrosu, kefil vb.) depozit amaçlı 300€ alınır. Yurtdışından gelenler için pasaport olması koşulu ile 150€ depozit alınacaktır.


— İlave Sürücüler

- Aracı kiralayan şahsın dışındaki kişilerce kullanılabilmesi için bu sürücülere ait sürücü belgesi bilgilerinin kira sözleşmesi üzerinde gösterilmesi gerekir (İlave sürücüler için ek bir ücret talep edilmeyecektir). Aksi durumun trafik kontrollerinde belirlenmesi veya herhangi kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılarak gerek kiralayan gerekse aracı kullanan kişi ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulur.


— Teslim Alıp – Bırakma

- Kiracının aracı teslim etme yeri kira sözleşmesi yapılırken karşılıklı olarak belirlenir ve kira sözleşmesine yazılır. Kiracı aracı Avez Car Rental personeli dışında kimseye teslim edemez. 1 haftanın altında yapılan kiralamalarda aracın Avez Car Rental ofisi haricinde teslim alınması veya bırakılması durumunda ücret ödenir.


— Teslim Gecikmeleri

- Aracın geriye tesliminde sözleşme üzerinde yazılı zamandan 3 saate kadar olan gecikmelerde her saat için kira günlük bedelinin 1/3’ü, 3 saati aşan gecikmelerde 1 günlük kira bedeli alınır.— Not

- Araçlarımız yurtdışına çıkartılamaz…